ČO VŠETKO SME CHOVALI V ROKU 2023?

Každý meter pôdy má svoje využitie. Hospodárime od roviny až po začiatok lesa v kopci. Tam kde nepestujeme, snažíme sa chovať. Aj lúka ktorá je spásaná a nielen kosená prosperuje očividne lepšie...

Čítajte viac
PODARILO SA NÁM ZASADIŤ CESNAK

Výsadba sa posúvala takmer dva mesiaca vzhľadom na počasie. Už sme ani nedúfali...Teraz ešte dostane ako prikrývku slamu a dúfajme, že bude tak krásny a chutný ako po minulé roky.

Čítajte viac
SPÚŠŤAME PREDAJ POCTIVÝCH VÝROBKOV

PRIJÍMAME OBJEDNÁVKY na nami vyrábané poctivé produkty. Vyrobili sme ich podľa tradičných receptúr z nami dopestovaného ovocia. Máme aj novinky v podobe Ríbezľových džemov a Pravého čučoriedkového lekváru.

Čítajte viac
ZBIERAME PESTRÝ PEĽ

VEDELI STE, ŽE... práve vďaka peľovým časticiam sa dá preukázať pôvod medu, alebo aj jeho falšovanie? Podľa peľu skúsený včelár aj dokáže pozorovať druh nektáru, ktorý práve včielky nosia.

Čítajte viac
Prečítajte si náš rozhovor pre agentúru SITA.sk

Jeho snom je zvýšenie sebestačnosti Slovenska v pestovaní ovocia a záchrana biodiverzity. Mal 28 rokov keď začal od nuly s pestovaním ovocia. Najnovšie na Startlab.sk spustil kampaň na podporu založenia laboratórneho chovu a množenia Slovenského Čmeľa.

Čítajte viac
Prasiatka KUNE KUNE

Na našich sadoch chceme Kune Kune chovať v čistokrvnej línii a bude si ich môcť od jari do jesene každý zákazník pohladkať v ich ohrádke s domčekom tak, ako si každý môže pohladkať našich pštrosov Emu.

Čítajte viac
VYSADILI SME ČESKÝ CESNAK

PRIATELIA, ZASADILI SME PRE VÁS AJ TENTO ROK KVALITNÝ ČESKÝ CESNAK OD DLHOROČNÉHO ŠĽACHTITEĽA ING. VÁCLAVA KOZÁKA. OPÄŤ SME VSADILI NA OSVEDČENÉ ODRODY VEKAN, HAVEL A SKÚŠAME AJ SLAVÍN II.

Čítajte viac
VČELSTVÁ BEZ PESTICÍDOV? ÁNO!

Na rozdiel od väčšiny včelárov na Slovensku - liečime prírodne a počas celého roka. Vhodné a správne načasované liečenie je základ udržateľnosti zdravých včelích rodín.

Čítajte viac
CHCETE SLIVKY DO MENŠEJ ZÁHRADY?

Kvalitné stromy SLIVIEK v obmedzenom množstve z odrôd: ČAČANSKÁ LEPOTICA, HAGANTA, JOGANTA, PRESIDENT, JOJO, STANLEY a TOPTASTE. POZOR! Máme aj slaborastúce podpníky WAVIT, ako aj silnerastúci MYROBALAN.

Čítajte viac
NÁŠ POCTIVÝ DOMÁCI DŽEM

Pripravili sme špičkový ČUČORIEDKOVÝ a MALINOVÝ domáci džem z nášho ovocia nielen pre váš vianočný stôl. Aj ovocie má svojich 50 odtieňov... OCHUTNAJTE ICH!

Čítajte viac
PREDÁVAME : Náš pravý lekvár

„Za splnu /10. Septembra 2022/ varený, iba zo zdravých sliviek na slnku sladko dozretých a mnoho hodín pri stálom miešaní varených... do hustej tmavej kaše a skvelej chute privedený...“ Náš pravý lekvár - podľa stáročí osvedčeného postupu.

Čítajte viac
INVESTUJEME DO KVALITY

Na špičkovú kvalitu potrebujeme profesionálne zariadenie. Naše džemy a lekvár budú mať STABILNÚ KVALITU a dokážeme urobiť väčšie dávky než doposiaľ. Tento rok vďaka našim slivkám začíname aj s PRODUKCIOU TRADIČNÉHO 100%-ho LEKVÁRU.

Čítajte viac
Nie je rašelina ako RAŠELINA

Aj tento rok sme naskladnili najkvalitnejšiu rašelinu potrebnú pre pestovanie ČUČORIEDKY KANADSKEJ. Nami ponúkaná pobaltská rašelina DOMOTORF (0-40mm) je špičkou vo svete a bude dostupná počas celej sezóny u nás na sade.

Čítajte viac
Vedeli ste že: VČELY KVÁKAJÚ A TÍTAJÚ?

Už niekoľko dní počúvame z jedného z našich úľov zvláštny zvuk. Podarilo sa nám ho nahrať. Do úľa sme umiestnili záznamové zariadenie, zvuk sme následne spojili s videom rovnakého úľa, kde zvuk nebol dostatočne kvalitný.

Čítajte viac
Emu hnedý z Martinových sadov

Prvé vajcia očakávame už v zime 2022/2023 a pokúsime sa ich odliahnuť. Mláďatá budeme ponúkať 4 mesačné a budú mať genetické testy na pohlavie, čo je dôležité, ak plánujete chov v pároch.

Čítajte viac
SKVELÝ ČESKÝ CESNAK 1KG=10€

Ponúkame odrodu VEKAN od známeho šľachtiteľa Ing. KOZÁKA, ktorý sa profesionálne venuje cesnaku viac ako 40 rokov. Cesnak sadený v polovici novembra sme práve povyberali a sušíme ho.

Čítajte viac
Náš pastový VČELÍ MED

Pastovanie je vlastne len regulovaná kryštalizácia. Tá neregulovaná, teda prirodzená prebieha pri každom nefalšovanom mede aj u vás doma v pohári. Jej výsledkom je tuhý med, ktorý sa ťažko vyškrabuje z pohára.

Čítajte viac
Skúšame alternatívnejší chov včiel

Vosk medzistienok bežne dostupný v každom včelárskom obchode, často obsahuje pozostatky používaných pesticídov /v lepšom prípade napríklad Amitrazum, Flumethrin, Tau-fluvalinatum, ale aj iné, na Slovensku nepovolené nebezpečné látky/

Čítajte viac
ZAČALI SME S CHOVOM PREPELÍC

Vajíčka sa budeme snažiť predávať cez miestne obchody s čerstvými a zdravými potravinami o čom budeme včas informovať a naše prepeličie vajíčka si tam budete môcť kúpiť. Produkcia nebude veľká, rovnako ako u slepačích vajíčok, zameriavame sa na kvalitu...

Čítajte viac