Ako to začalo?

  Časť nášho sadu leží pod vedením vysokého napätia a je problematické tento pozemok naplno využiť. Stromy pod vedením pestovať nemôžme a kríky sa zasa zle ošetrujú v prudšom kopci. Nápad chovať ovce vznikol vlastne v období, kedy sme museli kopec ručne pokosiť. Kto kosil väčšiu plochu v kopci to zaiste pochopí :-)

  Aby sme ho nemuseli kosiť, rozhodli sme sa pre chov oviec. Po nejakom čase hľadania a študovania, sme sa rozhodli pre ušľachtilý druh kamerunských ovečiek. Toto plemeno nám hneď učarovalo. Je to milé prispôsobivé plemeno pochádzajúce z Afriky. Naše ovečky sú čistokrvné, riadne registrované v chove a pravidelne kontrolované.  Základ nášho chovu pochádza z Ekofarmy Seeberg v západných Čechách a poriadili sme si ich začiatkom roka 2021. Vo svete je toto plemeno chované aj na mäso, no my máme ovečky ako ozdobu nášho sadu. Sú veľmi milé a priateľské aj k deťom. Veľkou výhodou je, že majú srsť namiesto vlny. Nemusia sa strihať, čím odpadá každoročný problém.

Čo plánujeme s chovom?

  Našim ovečkám robí spoločnosť čistokrvný baran a tak začiatkom leta očakávame aj mladé jahniatka. Chov plánujeme rozširovať a udržiavať jeho čistokrvnosť. Pokiaľ sa nám to bude dariť, o dva roky budeme ponúkať jahniatka ovce kamerunskej aj pre našich zákazníkov. Zatiaľ si ich môžete pozrieť pri návšteve nášho čučoriedkového sadu.
184323018_141714871273307_7142459843213157620_njpg