ZAČALI SME S CHOVOM PREPELÍC

Zaobstarali sme si prvé mladé prepelice. Vajíčka už začínajú znášať a čoskoro budú v predaji.

Vajíčka sa budeme snažiť predávať cez miestne obchody s čerstvými a zdravými potravinami o čom budeme včas informovať a naše prepeličie vajíčka si tam budete môcť kúpiť. Produkcia nebude veľká, rovnako ako u slepačích vajíčok, zameriavame sa na kvalitu chovu a nie na maximalizáciu produkcie. Balenie bude po 18ks čerstvých vajíčok v praktickom obale.

IMG-20220527-WA0019jpg

NIEČO MÁLO O PREPELICIACH

Prepelice sú nenáročné ale veľmi efektívne v znášaní vajíčok. Ročná znáška u prepelíc predstavuje aj 300ks vajíčok za rok. Denná spotreba krmiva pre dospelú prepelicu je pri tom iba 25-30 gramov. Sú to nenáročné zvieratká na priestor a starostlivosť.

Živá hmotnosť nami chovaného mäsovo-nosného typu Jumbo dosahuje 300 až 350 gramov a znášajú vajíčka s hmotnosťou 15-20g. Ich minimálna trvanlivosť je pri tom až 60 dní.
Prepelica pohlavne dospieva už po 35 dňoch a vajíčka znášajú už po 40 dňoch od vyliahnutia. Ich pravidelná obnova je teda rýchla, čo pomáha v udržiavaní stabilnej znášky. Najproduktívnejšie sú v prvom roku života, ale vajíčka znášajú aj 3 roky.

Prepelice si budeme liahnuť vo vlastnej liahni a určite vám o tom urobíme pár príspevkov a fotiek .

Ďakujeme za podporu!
Sledujte náš Facebook.

20220526_193031jpg